Postavy

30. srpna 2008 v 12:12 |  Zoufalé manželky
Teri Hatcher (Susan Mayer)
Teri Hatcher se narodila 08.12.1964 v Sunnyvale, Kalifornie. Ve znamení Střelce. Její otec byl fyzik a matka se zabývala informatikou. Původně se chtěla věnovat matematice a technickým oborům, ale zájem o divadlo zcela změnil její záměry. Nedokončila technickou školu De Anza College a studovala herectví v American Conservatory Theater.

Nejprve se živila jako tanečnice v San Franciscu, než se začala objevovat jako host v řadě TV seriálů, např. Capitol, L.A. Law (Právo v Los Angeles - ČTV), Star Trek: The Next Generation (Star Trek: Nová generace - ČTV), Quantum Leap (Kvantový skok), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Seinfeld a Saturday Night Live. Větší úlohy vytvořila v kriminálním seriálu MacGyver - ČTV (1986-90) a v komediálních seriálech The Love Boat (1985-86, Loď lásky), Karen's Song (1987, Karenina píseň) a Sunday Dinner (1991, Nedělní večeře). Velkou popularitu jí přinesla postava temperamentní novinářky Lois Laneové v úspěšném seriálu Lois & Clark: The New Adventures of Superman (1993- , Superman - ČTV), jehož jednu epizodu (It's a Small World After All) sama napsala.

Ve filmu se nejprve uplatnila ve vedlejších rolích v komediálním žánru. Ke zlepšení jejího postavení v Hollywoodu došlo v pol. 90. let, kdy vytvořila klíčové ženské postavy v komerčně úspěšných filmech: svůdná a nebezpečná femme fatale Claudette, žena šéfa narkomafie (Eric Roberts), v kriminálním dramatu Neběští vězni (r. Ph. Joanou); špičková sportovkyně Becky, která se připlete do řemesla nájemným vrahům, v gangsterské komedii Drsný a drsnější (r. J. Herzfeld).Další úspěšný seriál který jí hodně proslavil jsou samozřejmě Zoufalé manželky kde ztvárnila Susan,kterou opustil muž kvůli sekretářce, a tak se snaží ilustrovat dětské knížky, vychovávat už dávno vychovanou dceru a zapůsobit na tajemného instalatéra Mika.

Dále jako Paris Carverová, manželka zlodušského mediálního magnáta (Jonathan Pryce) a bývalá milenka Jamese Bonda (Pierce Brosnan), ve špionážní komedii Zítřek nikdy neumírá (r. R. Spottiswoode). Poprvé byla T. H. provdána za sportovního trenéra Marcuse Leitholda (1988-90) a jejím druhým manželem je od 1994 herec Jon Tenney, s nímž má dceru Rose Emerson.

Eva Longoria (Gabriell Solis)


Eva Longoria se narodila 15. března 1975 v Corpus Christi, Texas ve znamení Ryb. Celé její jméno je Eva Jacqueline Longoria, měří 157cm. Její rodiče jsou Američané mexického původu. Pochází z katolické rodiny. Má tři starší sestry ( Esmeralda, Elizabeth, Emily). Jako jediná z nich má tmavou barvu kůže, tmavé oči i vlasy. Všechny její sestry jsou blondýnky s modrýma očima a světlou pletí. Eva dlouho podezřívala rodiče, že ji pouze adoptovali, právě kvůli tomuto rozdílu. Vždy byla také považována za nejošklivější z nich.

Zprvu to vypadalo, že o Evě nebude ani vidu, ani slechu. Vrhla se na studium mechaniky pohybu těles a úspěšně odpromovala. Poté se zúčastnila soutěže talentů, vyhrála a odjela do L.A., které jí učarovalo a ona zase učarovala jistému hledači talentů, který s ní hned podepsal smlouvu. Pak přišly první nevelké role v seriálech Báječní a bohatí a Beverly Hills 90210 (1987), v roce 1993 zazářila v roli Isabelly v seriálu Mladí a neklidní. V roce 2003 přeběhla k detektivnímu seriálu Dragnet. Toto angažmá nemělo dlouhého trvání a Longoria hledala něco, co by jí opravdu vyneslo na vrchol.

Přelomem její kariéry se stal veleúspěšný a to díky seriálu Zoufalé manželky (2003). Ztvárnila zde Gabriele Solis, svéráznou a vychytralou modelku, ale především manželku bohatého Carlose. Ve volném překladu by se dal název přeložit jako "Všehoschopné ženy v domácnosti". Jak sama říká: "Už ve chvíli, kdy jsem si přečetla scénář, věděla jsem, že tohle bude něco speciálního". Díky této roli ji poznal celý svět. Potom přišla její plátnová premiéra - film Strážce (2006), kde si zahrála po boku Michaela Douglese, Kim Basinger a Kiefera Sutherlanda. Tento filmový tah pro ni znamenal hodně - už ji neznají jen diváci Zoufalých manželek. Tento film rozhodně není jejím posledním. V dubnu vyšel na DVD film Drsné časy, kde Eva hraje s Christianem Balem.

Eva Longoria je hlavně seriálová herečka. V posledních letech uznávaná modelka, která se objevuje jak v reklamních kampaních různých společností, tak v mnoha mužských magazínech.

V roce 2002 se Eva provdala za herce Tylera Christophera, ale manželství jim vydrželo pouhé 2 roky. A 7.7.2007 uzavřela ve Francii manželství s basketbalistou Tonym Parkerem, který je sice mladší než ona, ale zato podstatně větší, takže každý polibek je takové protahovací cvičení. Každopádně oba září štěstím.

Felicity Huffman (Linette Scavo)

Felicity Huffman se narodila 9. prosince 1962 v New Yorském Bedfordu ve znamení střelce. Celé její jméno je Felicity Kendall Huffman, měří 165 cm. Její přezdívka je Flicka. Felicity má šest starších sester a jednoho mladšího bratra. Své dětství strávila v horském městečku Aspen ve státě Colorado, kde vyrůstala se svou matkou, kterou manžel opustil když byl Felicity pouhý jeden rok.

Již na střední škole se začala věnovat herectví. Maturovala v roce 1981 a posléze se odebrala na Newyorskou univerzitu, kde vystudovala dramatický obor. Po skončení univerzity v New Yorku odjela do Londýna kde studovala herectví na Královské akademii dramatického umění.

Ačkoliv se Felicity Huffman věnuje herectví už od dob, kdy navštěvovala střední školu, dlouhá léta jen paběrkovala. Objevovala se v řadě filmů a seriálů, ale výraznější role se jí dlouho vyhýbaly. Jednou se ale smůla prolomit musela a po překročení čtyřicítky se tak konečně stalo. Úspěch zaznamenala, když získala jednu z hlavních rolí v seriálu Zoufalé manželky. Za roli Lynette Scavo byla třikrát nominovaná na Zlatý globus a odnesla si i cenu Emmy. Vedle role věčně vystresované domácí hospodyňky Lynette, která se kvůli manželovi vzdá povolání manažerky, má Newyorčanka Felicity Huffman na kontě další úspěchy, které ji řadí k uznávaným herečkám. Byla nominována na Oscara za film TransAmerika, soška jí sice unikla, ale za stejnou roli trans sexuálky dostala Zlatý globus. Září i na divadelních prknech na Broadway kde hrála v celé řadě her jako Dangerous Corner, Shaker Heights a The Joy of Definitely Gong Somewhere. Hrála také ve hře Speed the Plow Davida Mameta a za roli Donnie v Mametově Cryptogramu získala cenu Obie.

Během dospívání se potýkala s bulímií i anorexií a kdoví, jak by to dopadlo, kdyby ve dvaceti letech nepotkala o dvanáct let staršího kolegu Williama H Macyho, jenž byl v divadelním souboru Atlantic Theater Company jejím učitelem. Díky němu se dostala ze svých problémů a navíc našla partnera na celý život. Společně se objevili v řadě televizních snímků a po patnáctiletém vztahu se Felicity a William vzali 6. září 1997. 1. srpna 2000 se jim narodilo jejich první dítě, dcera Sophia Grace. O dva roky později, 14. března 2002 se jim narodila druhá dcera Georgia Grace. Felicity žije v Los Angeles.

A soukromí? Její rodiče se rozvedli,když byl Felicity rok. Matka na ní neměla moc času, protože Felicity má šest starších sester a jednoho mladšího bratra (skvělá průprava na její seriálovou postavu matky početné ukřičené rodiny). Jako dítko byla dost temperamentní a už v 15 letech si našla práci v televizní společnosti. Kdepak utírat nádobí, Felicity chtěla dobýt svět. Paradoxně se jí to povedlo právě rolí zoufalé hospodyňky. Velká obdivovatelka Tiny Turner se ovšem neomezuje jen na herectví,letos vydala svou první knihu s názvem A Practical Handbook for the Boyfriend, kterou napsala se svou nejlepší kamarádkou, filmovou producentkou Patricií Wolff.

Muž jejího života! Od roku 1997 vede spořádané manželství s hercem Williamem Hallem Macym, s nímž má dvě dcery. Se svým manželem, tehdy coby učitelem, se setkala ještě jako studentka na scéně Atlantic Theater Company, kterou William Macy založil se svým spolužákem, Davidem Mametem. "Manželovi vděčím za svůj úspěch." Říká Felicity. "Jsme tzv.pracující pár,který doma cvičí role, stejně jako jiní trénují na domácím trenažéru, neboť dobré scény se musí nacvičit jako operace na otevřeném srdci."

Felicity si dokáže užívat života, po boku svého manžela prožívá šťastné období, jež dává zapomenout na problémy, na které si kvůli pocitu, že není dost hezká zadělala v mládí. Rozhodně jí nechybí ani smyl pro humor a bez okolků si utahuje i ze svých dřívějších problémů s váhou. Když nedávno dělala rozhovor pro jeden časopis, na závěr si z legrace nadiktovala, co má v článku stát. "Napište,že Felicity Huffman je velmi chytrá. A hlavně hubená. . ."

Nicollette Sheridan (Edie Britt)

Nicollette Sheridan se narodila 21.11.1963 v Anglii, ve znamení štíra anglické herečce Sally Sheridan. Měří 171 cm. Nikdy nepoznala svého biologického otce a sama říká, že za svého otce považuje pozdějšího přítele matky, Tellyho Savalase. V patnácti letech potkala Leifa Garretta a žila s ním v domě jeho matky. Vztah trval šest let. Byla zasnoubená např. se švédským hercem Nicklasem Soderblomem.

V roce 1990 byla magazínem People zvolena mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Od roku 1991 do roku 1993 byla vdaná za herce Harryho Hamlina. V roce 2004 byla módním kritikem Blackwellem zvolena nejhůře oblékanou celebritou. Má propíchnuté pouze jedno ucho, proto nosí hlavně klipsové náušnice. Mluví řecky. Od tří let jezdí na koni. Má zlatého retrívra Olivera. Je vegetariánka.

Filmy kde jsme jí mohli vidět např: I Woke Up Early the Day I Died, Tlustoch z Beverly Hills, Spy Hard, Indictment: The McMartin Trial, Virus, Noises Off..., Dead Man's Folly, The Sure Thing.

Seriály: Paper Dolls (Taryn Blake), Knots Landing (Paige Matheson), Zoufalé manželky(Edie Britt).

Debutovala v roce 1984 v televizním dramatu Paper Dolls. Proslavila se hlavně rolí Edie Britt v populárním americkém seriálu Desperate Housewives. Momentálně je zasnoubená se zpěvákem Michaelem Boltonem, svým ex-přítelem. Nemá žádné děti.

Jamie Denton (Mike Delfino)

James Denton se narodil v Nashvillu a je jedním z nejobsazovanějších herců.

Denton dostal stipendium a původně navštěvoval fakultu zaměřenou na basketbal. Herectví ho zasáhlo až ve věku 20 let. Do role George Gibbse byl přijat v Nashvillu v produkci "Our Town". Ta měla dobrou kritiku. Dříve než prorazil v Chicagu, pracoval po celé čtyři roky v Tennessee a pak v Severní Karolině, udělal všechno pro to, aby se stal profesionálním hercem.

Brzy byl uznán jako první nejoriginálnější a nejobsazovanější herec. Poté, co se rozjelo natáčení série "Untouchables", kde uspěl v castingu, Denton odjel do Los Angeles. Na základě dobré divadelní pověsti začal rychle pracovat ve filmu, televizi a na jevišti.

Rychle vytvořil svůj velký filmový profil hraním ve filmech, jako jsou například "Primary Colors", "Face/Off" a "That Old Feeling", ale brzy také neobvyklé strašidelné sociopatické role - Mr. Lyle v dramatu NBC "The Pretender". Několikaletý seriál NBC následovala řadu filmů "Pretender" -"Pretender 2001" a "Pretender, The Island of the Haunted".

V roce 2001 Denton točil s ABC s Kim Delaneyovou ve Stevenův seriál Bochco´s Philly", který kritika dobře přijala, přesto měl krátké trvání. Jeho vzrůstající věhlas ho však brzy přivedl k novému seriálu, kde hrál hlavní roli. Byl to "Threat Matrix", kde hraje zvláštního agenta Jona Kilmera.

Herectví je pro atraktivní sportovní hvězdu bezpochyby vážnou záležitostí. Jeho výcvik v Chicagu probíhal za účasti některých prvotřídních učitelů. Dentonova první role byla postava Stanley Kowalskeho v "A streetcar Named Desire" a jeho zatím poslední je terorista ve francouzské frašce "Lapin, Lapin". Je členem Griffin Theatre a Strawdog Theatre Ensemble. Na svém kontě má rostoucí seznam na sebe navazujících rolí a vyznamenání, z nichž jednou z nejpřednějších je světová premiéra "Flesh and Blood", kde hrál. Složil hudbu pro "The Night Hank Williams Died", hrál kentuckého kněze C.C. Showerse v "The Diviners". Ten mu zajistil kýženou "Nominaci nejlepšího herce" Josepha Jeffersona. Za tyto výkony byl Denton jmenován jedním z nejzajímavějších chicagských herců ve Screen Magazine. V Los Angeles se objevil v premiérách "Asylum" a "In Walked Monk" v Hudsonově divadle.

Kromě hraní v TV seriálech jmenujme dále "Jag", "Slider", "Dark Skies". "Two Guys s Girl", "Ally McBeal" a "The West Wing".
Ricardo Antonio Chavia (Carlos Solis)
Narodil se v San Antoniu, TX. Od doby, kdy přišel do Los Angeles, prošel Chavira všemi odvětvími zábavního průmyslu - filmem, televizí i divadlem. Mezi filmové kredity patří Touchstounův "The Alamo" a několik filmů nezávislých. Z televizní tvorby jsou to role v pravidelném seriálu "Grubbs", opakující se role v "Six Feet Under" a "The Division". Dále byl jako hostující herec součástí tvorby "Joan of Arcadia", "Kingpin", "24" a "JAG", "NYPD Blue" a dvou dalších seriálů Stevena Bocha - "Philly" a "City of Angeles".

Chavira hrál v produkci "Tracers" v Odyssey Theatre v Los Angeles, dále pak v nejlepších regionálních divadlech - jako La Jolla Playhouse v "Dogeaters", The Guthrie v "Jack and Jill", the San Diego Rep. v "Bandito" a v poslední době v The Seattle Rep- and Missouri Rep, kde hrál v koprodukci "Living Out".

Chavira obdržel titul Mistra múzických umění na UC-San Diego v roce 2000 a po narození svého syna Tomase získal titul "D-A-D" (bakalář svobodných umění) v roce 2003.

Doug Savant (Tom Scavo)

Doug Savant získal poprvé národní pozornost, když točil roli Matta Fieldinga ve Foxově seriálu "Melrose Place". Zde byl poprvé odhalen otevřený charakter, který ztělesňoval v televizním vysílání. Seriál, který by mohl být nazván kulturním fenoménem, se stal televizním cílem, kontinuální, jiskřivou, osvěžující a pravidelnou týdenní konverzací. Nyní je znovu zpět jako součást kulturní fenomenální televizní show známé pod názvem "Zoufalé manželky", kde hraje někdejšího úředníka a současného muže v domácnosti, Toma Scavo.

Díky tomuto notoricky známému seriálu získal Savant role ve velkofilmech, jako jsou: "Masquerade" s Robem Lowem, "Hanoi Hilton, and "Red Surf" s Georgem Clooneym. V dalším "Melrose" vzal vedlejší roli, hrál v mega-produkci "Godzila" - Deana Devlina/Rolanda Emmericha, v němž zářil Matthew Broderick a který vydělal celosvětově více než 350 000 000 US dolarů.

Vystoupení v televizi zahrnují show jako "24", "According To Jim" a "CSI: Crime Scene Investigation".

Doug je ženatý s herečkou Laurou Leightonovou a mají čtyři děti.

Andrea Bowen (Julie Mayer)


Andrea Bowenová začala svoji profesionální dráhu představením na Broadwayi v New Yorku v šesti letech. V 16 letech hrála postavu Cosette v "Les Miserables" a stala se nejmladší Cosettou této show. Vytvořila roli Marty Von Trappové v původním obsazení broadwayského revivalu "The Sound of Music" s Richardem Chamberlainem a roli Adele v muzikálové produkci v "Jane Eyre". Hrála na Broadwayi a také začala hrát v mnoha TV show v New Yorku - (Law & Order" a "Third Watch"). Také se objevila ve filmech "New York Crossing" a "Highball".

Dříve, než obsadila roli v "Zoufalých manželkách", Andrea hrála postavu Zooey Glass v ABC seriálu hlavního vysílacího času - "That Was Then". Také hrála geniální 12letou Riley Ellis, opakující se roli ve Foxově "Boston Public". Pokusila se o širokou rozmanitost postav, jako je například altruistická cystická fibrózní pacientka v "Strong Medicine", nemocné, vznětlivé a hrubé dítě v "One Tree Hill", frackovité dítě v díle "Weiss" a nesmělý, sebevražedný teenager v "Nip/Tuck".

Andrea má rovněž velké úspěchy jako komentátorka. Její hlas je součástí mnoha projektů - např. film "Ice Age", a dva poslední animované piloty pro Cartoon Network, "Party Vagon" a "Ben-10".

Jako herečku, která nahrává, je možno ji slyšet na originálních albech "Jane Eyre, Musical" a "The Sound of Music, 98 Broadway Revival", dále pak na "Night of the Hunter", "Z the Masked Musical", "Broadway Kids Sing America" a Sugar Beats nahrávky "Car Tunes" a "Christmas Album".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gbemqiko gbemqiko | E-mail | Web | 6. května 2009 v 12:21 | Reagovat

dRLX8v  <a href="http://ibgjlmzudwyw.com/">ibgjlmzudwyw</a>, [url=http://qgwutvhasbyg.com/]qgwutvhasbyg[/url], [link=http://tyyfhddynqkc.com/]tyyfhddynqkc[/link], http://gvuczhjlmtsz.com/

2 dtfdbvd dtfdbvd | E-mail | Web | 15. května 2009 v 14:56 | Reagovat

3AIb0x  <a href="http://zbmmsnzvcvis.com/">zbmmsnzvcvis</a>, [url=http://kdgwdrjlmamr.com/]kdgwdrjlmamr[/url], [link=http://crxsbyvxjsgw.com/]crxsbyvxjsgw[/link], http://facwmjmucehj.com/

3 pubhxdeivqu pubhxdeivqu | E-mail | Web | 5. června 2009 v 17:48 | Reagovat

MdXocs  <a href="http://hbyoyiloqkic.com/">hbyoyiloqkic</a>, [url=http://gxpvitcnwwlj.com/]gxpvitcnwwlj[/url], [link=http://utemnfyaanyd.com/]utemnfyaanyd[/link], http://qzjizqlpcbxk.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama