Marilyn Monroe

28. srpna 2008 v 22:27 |  Módní ikony
Za války pracovala v továrně na padáky, ale záhy se úspěšně uplatnila jako modelka u losangeleské reklamní agentury Blue Book. V roce 1946 podepsala první smlouvu se studiem 20th Century Fox a byla přejmenována na Marilyn Monroe.

Zpočátku dostávala jen bezvýznamné roličky v dávno zapomenutých filmech. Zazářila až v roce1950 ve snímku Johna Hustona Asfaltová džungle. Díky následujícím filmům, které těžily především z jejích tělesných vnad, se stala novým americkým sex-symbolem.

Marilyn Monroe nebyla typem současné běžné krásky alá "tyčka". Svou image vystavěla na plných ženských tvarech, sexy rudých rtech a platinových loknách.

Nebála se svléknout, nebála se ukázat větší zadeček a stehna. Hrdě je vystavovala na odiv, byla na svou postavu hrdá a stala se tak symbolem celého světa!


A co víc? Stále sex symbolem zůstala! Inspirovalo se a inspiruje se jí stále mnoho žen a také samozřejmě celebrit. Kdo ze současných hvězd nosí platinové vlasy a rudou rtěnku? Nemusím dlouho přemýšlet a hned mě napadají jména jako Christina Aguilera, Gwen Stefani či Dita Von Teese. Dita je sice černovláska, ale rty a své plnější tvary hrdě ukazuje. A má úspěch! A co inspirace fotkami Marilyn? Téměř každá hvězda již podobné nafotila. Od již zmiňovaných dam až po nové snímky Lindsay Lohan, kde pózuje v platinové paruce a nahá. Celá kopie slavné Marilyn.
Zkuste zapátrat v paměti a vyjmenovat jména žen, podle kterých se řídit a stále řídí celý svět? Vybaví se nám možná dvě, tři .. Přiznejme si ale, že Marilyn jim všem vévodí. A právem. Už jako malá holka jsem znala legendu jménem "Marilyn Monroe". Už jako malá jsem znala její styl.

Tato žena nám toho dala mnoho. Od platiny a rudé rtěnky až po odvahu ukázat světu ty pravé křivky. Měli bychom ji za to vzdát hold. Nejlépe tím, že budeme jako ona pyšně vystavovat i větší bříško, zadeček a stehna. Patří to k nám, sluší nám to…

Po celý svůj život poutala Marilyn pozornost bulvárního tisku neuspořádaným životem, profesionálními problémy a milostnými avantýrami. Na počátku 60. let u ní propukla těžká osobní krize, kterou řešila nadměrným množstvím prášků a alkoholem. Zemřela ve svém domě v noci ze 4. na 5. srpna 1962 za okolností, které dodnes nebyly zcela objasněny. Přesně 46 let uplynulo od doby, co mladá, teprve 40-ti letá hvězda opustila svět. Její duše ale stále žije s námi. A bude dál. Na Marilyn se nikdy nezapomíná…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama