Coco Chanel

27. srpna 2008 v 21:49 |  Historie módního světa

Coco Chanel

Gabrielle Chanel se narodila roku 1883 v Saumuru. Již v mladém věku osiřela a její babička jí poslala do kláštera, kde se za nevysvětlitelných okolností rozpustilá dívka rozhodla stát se barovou šansoniérkou. Na koncertním turné zpívala úvodní píseň s názvem "Qui qu´a vu Coco" a od té doby jí zůstala přezdívka "Coco".Elegantní mladý muž jménem Etienne Balsan zachánil Coco z toho světa tvrdých diet, lívancových makeupů a frašek a odvezl jí do svého sídla, kde se učila jezdit na koních a začala se stýkat s různými elegány.S pomocí různě bohatých milenců si Chanel před 1. sv. válkou otevřela butiky v pařížské ulici Rue Cambon a ve městě kasín Deauvillu. Chanel patří mezi ty, kteří by museli připustit, že to byla právě válka, která způsobila jejich obrovský úspěch. I přes válečnou propagandistickou frázy "zbraně nebo máslo" si ženy stále kupovaly oblečení, i když iž nechtěly být ověšeny marnotratnými šaty. Popohnána popularitou během války si Chanel vytříbila styl ve 20. letech a její oblečení bylo často označováno jako "kuchyňský styl". Ostříhala si své tmavé vlasy a začala produkovat jednoduché šaty, bezrukávové večerní róby a proslulé Malé Černé Šaty, párované s dvoubarevnými botami. Chanel č. 5 byl představen roku 1921, parfém o kterém Marilyn Monroe později říkala, že je to jediná věc, kterou nosí do postele. 2. sv. válka nebyla pro Chanel tak úspěšná jako První. Období let 1940-44 strávila v Paříži a vzbuzovala podezření ohledně vřelého vztahu k německým okupačním jednotkám. Když válka skončila, Chanel odešla z Francie do Švýcarska. Tohle by zřejmě ukončilo většinu kariér, ale Chanel se vrátila z ústraní ve věku 71 let a znovu si otevřela své obchody v Paříži. Bezlímečkové žerzejové twídové obleky pocházejí právě z tohoto období. Ačkoliv se v mládí vyvarovala používání veškerých klenotů a šperků, nyní zapojila do svých návrhů náhrdelníky a prameny z perel, kde nerozlišovala a míchala opravdové drahokamy s imitacemi. Prošívaná kožená kabelka se všitou sponou tvaru písmene ´C´ přišla na trh v roce 1955. Coco Chanel zemřela sama v hotelu Ritz 10. ledna roku 1971. Značka Chanel poté postupně po dobu 12 let sestupovala z výsluní dokud nepřišel roku 1983 Karl Lagerfeld a nepřevzal vedení. Lagerfeld otočil značku naruby, když začal produkovat kolekce, které si vyžadovaly obdiv a místy dodávaly vtip do pohledu na značku Chanel.V jarní kolekci pro rok 1991 představil Chanelové saka ve fluorescentních barvách s lykrovými kamašemi. Obrovský úspěch přinesla jeho kolekce pro podzim/zimu 1992-93 s černými koženými Chanelovými obleky v motorkářském stylu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albertmah Albertmah | E-mail | Web | 5. června 2018 v 17:24 | Reagovat

The prostate gland is a vital a part of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate is located just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of types of prostate infection. It is brought on by bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections received from the rest of the body. A patient can experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to establish the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable meals are important. These are some in the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies suggest that a number of ejaculations per week will prevent cancer of prostate.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most significant measure to consider to make sure a proper prostate would be to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you need to go for prostate examination one or more times per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama