Hana Vítková

29. srpna 2008 v 7:56 |  Módní ikony
Povolání: herečka
Datum narození: 24. 01. 1914
Datum úmrtí: 3.3.1987
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Znamení: Vodnář

Hana Vítová (vl. jménem Jana Lašková) se narodila roku 1914 v Praze. Rodiče malé Jany si mysleli, že půjde v jejich stopách. Otec byl operním zpěvákem i učitelem hudby a matka operní pěvkyní. Jana se chtěla stát učitelkou. Musela jít na konzervatoř, kde vydržela jen dva roky.

V olomoucké zpěvohře si jí všimli Werich i Voskovec a přetáhli jí do svého divadla. S nimi si zahrála ve filmu Peníze nebo život. Z filmové písně ,, Život je jen náhoda ,, se stal šlágr a na filmovém nebi vyšla nová hvězda.

Jejím prvním manželem byl operetní zpěvák Jára Pospíšil . Druhý manžel byl filmový novinář Bedřich Rádl, který jí byl i rádcem při výběru rolí. Po válce vystupovala jen sporadicky v malých divadlech , barech i estrádách, Byla příliš spjata s minulostí , z miláčka publika se stala někým, koho nikdo nechce. Navíc se rozpadlo i manželství s Rádlem a osudovou ránou byla sebevražda dcery. Hana Vítová se proto stáhla se do ústraní. Natočila více než padesát celovečerních filmů s happy endy, ale její život byl bez happy endu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama