Donatella Versace

27. srpna 2008 v 22:01 |  Historie módního světa

Donatella Versace

Mladší sestra proslulého módního návrháře Gianniho Versaceho se narodila v Itálii roku 1959. Už když studovala na univerzitě ve Florencii, asistovala bratrovi při práci: kontrolovala reklamní fotokampaně, které skvěle přispěly k jeho jedinečnému stylu. Časem se obratná Donatella stala zasvěcenou součástí společnosti a svou činnost rozšířila.
Začala navrhováním doplňků a v roce 1993 vytvořila dětskou linii Young Versace. Později byla jmenována hlavní návrhářkou pro Versus - značku zaměřenou pro mladé. Po smrti svého bratra se stala viceprezidentkou, šéfdesignérkou a výkonnou ředitelkou společnosti Versace s odpovědností za tvůrčí směrování a komunikaci této proslulé firmy.
Přesto byla Kleinova tvorba oceněna jedním z nejprestižnějších ocenění na Sjezdu amerických návrhářů za vynikající design, a to jak mužského, tak ženského spodního prádla v roce 1982.
Ovšem za dobu své kariéry získal mnohá další ocenění a v roce 1993 získal Cenu nejlepšího designéra v módní oblasti. Je členem četných výborů a organizací, Sboru amerických módních návrhářů, designérem slavných hollywoodských hvězd jako Julia Roberts, Gwyneth Paltrow či Helen Hunt.
Závratná kariéra Calvina Kleina zdaleka ještě není u konce. Svou tvorbou ovlivňuje i další návrháře či návrhářky a do povědomí se již dostávají i další jména jako Miuccia Prada a Donna Karan.
Z prvního manželství, rozvedeného již v roce 1974, má dceru Marci. Ani druhé manželství z roku 1986 se socioložkou Kelly Rectorovou dlouho nevydrželo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama